Τα κορίτσια του ΑΡΗ έκαναν τα εύκολα δύσκολα αλλά τελικά χαμογέλασαν...

korinthosnews  |

ΑΡΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ 3-2

Ένας αγώνας τελειώνει πάντοτε στο 90+ .
Τα κορίτσια του Άρη προηγήθηκαν με 3-0 στο 35ο λεπτό και νόμισαν ότι τελείωσε ο αγώνας .
Οι Αμαζόνες όμως είχαν εντελώς διαφορετική άποψη και μπόρεσαν μείωσαν σε 3-2 και προσπάθησαν για τη ισοφάριση.
Ο Άρης από το πρώτο λεπτό στρίμωξε τις Αμαζόνες στο μισό γήπεδο και ήταν θέμα χρόνου η επίτευξη του τέρματος.
Ήταν το 5 λεπτό όταν η Βαρσαμή με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0 .
Με χαμένες ευκαιρίες από τον Άρη συνεχίστηκε το υπόλοιπο 30ο λέπτο και με την Γαλάνη με κεραυνό να κάνει το 2-0 στο 22 και την Βαρσαμή με κοντινή προβολή να κάνει το 3-0 στο 35ο λεπτό.
Κάπου εκεί οι Αριανές έσβησαν μηχανές και έτσι στο 38ο λεπτό η Γαστεράτου με ένα μακρινό φάουλ αιφνιδίασε την επανεμφανισθείσασα μετά τον σοβαρό τραυματισμό της Κοτσώνη, και έκανε το 3-1,σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο οι Αμαζόνες πίεσαν και στο 55 με την Μπέλλου έκαναν το 3-2 και συνέχιζαν να πιέζουν για την ισοφάριση χωρίς να το καταφέρουν , ενώ ο Άρης αρκέστηκε σε αντεπιθέσεις τις οποίες καθάριζε η τερματοφύλακας των Αμαζόνων Στέφου η οποία πραγματοποίησε πληθώρα αποκρούσεων και κρατούσε τις Αμαζόνες στο παιχνίδι.

Οι διαιτητές από την Άρκαδία Αυγερινός –Κύρος –Αθανασίου αρκετά καλοί.