ΘΕΤΙΚΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ Η ΚΟΡΙΝΘΟΣ 2006 ΣΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΝΕΑΤΗ!

korinthosnews  |

Με το μυαλό και τη σκέψη για γρήγορη ανάρρωση στον μαχητή Κωστή Αμπαδιωτάκη, η Κόρινθος 06 έδωσε το πρώτο της φιλικό προετοιμασίας με αντίπαλο τον αξιόμαχο Τενεάτη Αθικίων τον οποίο νίκησε 3-0.

Ένα παιγνίδι το οποίο κυρίως είναι για τους προπονητές οι οποίοι μέσα από αυτά τα φιλικά θα μοντάρουν τις βασικές επιλογές τους.

Ο Σταύρος Μπινιάρης προπονητής των γηπεδούχων χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες μια για κάθε ημίχρονο, ένα κράμα θα λέγαμε παλιών και νέων παικτών, ενώ αντίθετα ο προπονητής των φιλοξενουμένων Γιώργος Καρσιώτης χρησιμοποίησε μια βασική για το Α'ημίχρονο 11αδα στην οποία έβαλε πολλούς ποδοσφαιριστές στην επανάληψη.

Αν και ήταν το πρώτο φιλικό οι εντυπώσεις ήταν θετικές για την Κόρινθο που φέτος είναι μια καινούργια ομάδα.

Κρίνοντας από το χθεσινό παιγνίδι του ΔΑΚ Κορίνθου καλές εντυπώσεις άφησαν από τους νεαποκτηθέντες οι Βασος, Χουσελας, Χρυσαφιδης, σκόρερ των δύο τερμάτων στο 65' & στο 89 ' ενώ το σκορ άνοιξε με άπιαστο γυριστό σουτ στο 35' ο Αραπογλου που επέστρεψε ορεξάτος.
Πάντως αν και κουρασμένοι από τις καθημερινές προπονήσεις όλοι οι παίκτες της Κορίνθου 06 άφησαν θετικές εντυπώσεις.
Το παιγνίδι που έληξε 3-0 υπέρ των γηπεδούχων διαιτητευσε ο Αντωνοπουλος